| Razviiiiiiiiii a întrebat:

Care poate sa imi dea toate profilele care sunt la un liceu? dau fundoi...

5 răspunsuri:
| MâţaD a răspuns:

Filologie-intensiv engleza,intensiv franceza,bilingv engleza, bilingv franceza
Matematica-informatica-intensiv engleza, intensiv franceza
Stiinte sociale
Chimie/Biologie.

| MâţaD a răspuns:

Am uitat.la mate-info mai e si intensiv info...si sunt si profilele simple, fara intensiv

| Dumnezău a răspuns:

De obicei,sunt patru profiluri mari.
Doua la Uman: Filologie si Stiinte Sociale
Doua la Real: Mate-Info si Stiinte ale Naturii

Dar lista asta variaza,in functie de orientarea liceului: daca e colegiu national,liceu teoretic,liceu cu profil tehnic,economic, pedagogic si alte orientari, dar in principal cele patru de mai sus se gasesc la aproape toate liceele.Pace!

| Amaryllis a răspuns:

Mate info(simplu, intensiv, Bilingv)
Filologie(simplu, intensiv, Bilingv)
Stiinte ale Naturii(simplu, intensiv, Bilingv)
Stiinte Sociale(simplu, intensiv, Bilingv)

Astea sunt la liceele teoretice şi colegii. Mai sunt la liceele profesionale dar sunt foarte multe şi diverse.

| ledzeppelin a răspuns:

Pai depinde de liceu.Liceele industriale, cele economice, cu program sportiv sau cele de arta au si profiluri specifice.La liceul la care sunt eu sunt asa:stiinte sociale,filologie-engleza,stiinte ale naturii, mate-info engleza, mate info germana si mate info simplu.