| KostyCool a întrebat:

Care sunt caracteristicile gamelor majore si minore? Repede! Cel mai bun raspuns Funditssa si Vot!; x

2 răspunsuri:
| girls97 a răspuns:

Buna e simplu gamele majore au acea tertina mare adica se scrie de ex: 7 M[septima mare] si este intre 3-4 si 7-8 iar cea mica se pune de ex: 7m [septina mica{diferenta este daca scrii cu litera mica(m) saw mare (M) sh se desfasoara intre 1-2 si 6-7 sper ca te.am ajutat daca vrei cu schema cu tot da.mi id-ul si iti explic pwpii:X

| mihael4k3 a răspuns:

Gamele majore sunt mai vesele iar gamele minore sunt mai triste