| gabryel a întrebat:

Care sunt normele de protectie a muncii intr-un service auto sau atelier de reparatii auto?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Din cate stiu, pentru fiecare loc de munca, cel care coordoneaza activitatea respectiva trebuie sa intocmeasca "norme specifice ". Asta, pentru motivul ca intr-un asemenea atelier lucreaza electricieni, tinichigii, mecanici auto, vopsitori ceea ce presupune un anume specific vis a vis de normele generale de protectia muncii.Iti sugerez (daca ai nevoie de ele pentru vreun proiect) sa cauti asemenea" norme specifice" la un atelier auto din localitatea ta.