| Enshu a întrebat:

Care tigari au mai putin gudron si nicotina: Glamour sau vogue?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe fiecare pachet de tigari apare in mod obligatoriu inscrise cantitatile de nicotina si gudroane rezultate prin arderea tutunului si a foitei de hartie. Prin comparatie iti poti da seama care dintre tigarile fumate poate fi/este mai nociva organismului tau. Tigara Azure Glamour : gudron 3 mg, nicotina 0.3 mg, monoxid de carbon 2 mg. Tigara Vogue : gudron 4 mg, nicotina 0.4 mg, monoxid de carbon 3 mg. Compara si tu si fata de alte tigari si iti poti face o imagine corecta in aceasta privinta pentru a-ti da seama ca toate au un efect nociv pentru sanatate. Sanatate!