| johnnytheboss a întrebat:

Cat costa aproximativ un buchet de 17 trandafiri?

7 răspunsuri:
| Maimmai a răspuns:

Pai e cam 5lei firu deci 17x5=85lei cam asa

| OnuOnulică a răspuns:

In jur de 90 de lei.

| T0T a răspuns:

5 lei firul. Mai departe calculeaza tu. Mai mult nu cred ca este.

| minrest a răspuns:

Daca iti trebuie asa multi trandafiri si esti scurt de bani, solutia e sa te duci la piata de flori de la Piata Galati. Si acolo cumperi 50, dar aia 50 te vor costa mai ieftin decat 17 in oras. Dai 17 iubitei, gasesti tu cui sa dai ceilalti 23, poti da la patru persoane. Am zis si eu, nu are la ce sa strice. Salut.

| Anonimus1507 a răspuns:

Depinde de unde il iei laughing eu am fost cu niste prieteni intr-o piata mai speciala din Bucuresti, cred ca este locul de unde cumpara toate florariile multe flori ca sa le vinda ma scump si am luat 41 de trandafiri cu 70 de lei laughing

| iuly10 a răspuns:

Daca un trandafir este 4 lei si vrei sa cumperi 17 vei plati 68 lei.

| iuly10 a răspuns:

Daca un trandafir este 4 lei
si vrei sa cumperi 17 iti tbuie 68 lei.