| anonim_4396 a întrebat:

Cate kg trebuie sa aiba prietena mea cea mai buna daca are 15 ani si 1.62 inaltime?

11 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

55-58. La 15 ani e inca in crestere si nu trebuie sa tina cure de slabire (daca are de gand).

mlm
| mlm a răspuns:

Intre 52-55 nu mai mult.

| alexa a răspuns:

Http://www.plantelevietii.ro/greutate.html
e un tabel pe aqlo pe jos si iti spune sigur km cat ar trebui sa aiba;)

| dulshe a răspuns:

| Ioonela a răspuns:

53 happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Conteaza foarte mult si cum este proportionata. Eu am 1.63 si 46 kg dar am 22 ani... unii ar spune ca putine si sunt slabuta dar daca ma mai ingras 3 kg le pun exact pe solduri, fund si coapse exact unde nu trebuie si voi arat ca un balon happy
De asemenea este important si indicele de masa corporala. Il poti calcula:
IMC=Inaltimea (metri) la patrat impartit la greutate (kg)
Daca ai valorile:
18, 5-25 => greutate normala
25-30 => peste normal
peste 30 => obezitate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

22 de kg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.70 si am 16 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 15 ani, 1.62 inaltime 51 de kg dimineata iar seara 52 kg ...majoritatea imi spun ca arat foarte bine, dar sunt si bine proportionata, am masurile 90-64-91. Acum depinde de prietena ta...eu zic ca trebuie sa se simta bine in pielea ei, nu conteaza cat arata cantaru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 1. 70 la 17 ani si nu sunt multumit de loc fac inot de performanta joc basket si tot degeaba nu te ajuta la nimica oare o sa mai cresc macar sa am si eu 1. 80

| laureana a răspuns:

62 de kg