| ForYouu a întrebat:

Cateodata simt ca vreau sa plec de pe lumea asta... ca nimeni nu ma iubeste, ca nu am niciun rost. Simt ca nu mai pot! M.am saturat de teme, de invatat. de tot! Ma gandesc uneori ca vreau si eu un prieten pe care sa.l iubesc cu adevarat, pentru care sa simt ceva. Mereu ma indragodtesc de persoana nepotrivita care nici mqcar nu ma baga in seama... VIATA ASTA E CRUDA!

7 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Viata nu e deloc cruda in situatia ta, ci doar asa o percepi acum, din fierite motive. Nu ai de ce sa te grabesti sa-ti faci un prieten si sunt de parere ca la varsta asta ar trebui sa te axezi pe scoala si diverse hobby-uri, nu neaparat pe relatii. Incearca sa-ti faci niste hobby-uri sau sa descoperi anumite activitati la care te pricepi (desen, pictura, scris etc.), pe care sa le practici apoi in timpul liber (e imposibil sa nu iti ramana macar 2 ore libere intr-o zi de scoala, sau daca nu, macar in week-end-uri). Cu timpul, probabil iti vei face si un prieten, dar nu trebuie sa te grabesti sau sa iti faci griji acum in privinta asta.

| MarianWLF a răspuns:

Ma pricep sa citesc oamenii, deci daca zic bine problema ta e "scoala asta e prea stresanta" si "vreau un prieten", ok asa e scoala poate fi stresanta asa e, note proaste ganduri la repetentie etc... dar scoala va trece, dupa ce vei termina scoala vei uita de ea, acum na... mai suporta putin pana termini, iar prieten stai linistita baietii sar ca pestii cand vine vorba de fete laughing Amicii mei se baga des in seaman cu majoritatea fetelor din liceu laughing O sa ai si prieten dar daca te gandesti zi de zi "vreau priteten", ti se va parea ca trece mult timp, gandeste pozitiv si nu mai baga in seama, ceva de genu "cand vine atunci vine si gata"winking

| Lexiiii a răspuns:

Viata e tare frumoasa. Numai ca trebuie sa stii cum sa te bucuri de ea. Stai linistita ca toata lumea are probleme. Iesi cu prieteni. De baietii mai este timp. Mai bine sa nu ai iubit, ca si suferinta e pe masura. Gandeste-te, ca acuma inveti mereu, ca sa ai un viitor stralucit. Cum crezi ca o sa ajunga mai tarziu aia care stau toata ziua in cluburi, se imbata, se drogheaza, si se culca cu cine apuca?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai calma, e frumos sa inveti, sunt atat de multe lucruri interesante, iar de baieti ai timp o viata intreaga

| OnuOnulică a răspuns:

Nu esti singuru/a mai sunt multi oamenii care gandesc asa dar totusi nu trebuie sa gandim asa.

| Wøodenpints a răspuns:

Vai, ce probleme chinuitoare ai tu. Teme.

Îți doresc o strălucitoare carieră în "Fier vechi cumpăăăr!"

| Dariusuu a răspuns:

Nu te mai plânge, nu e vina noastră că dai doar de băieţi care nu ştiu să te aprecieze. Data viitoare când începi o relaţie asigură-te că îl cunoşti destul de bine asta pentru că să n-ai surprize happy.

Viaţa e aşa frumoasă, dacă ştii s-o trăieşti.