| Pyssaa a întrebat:

Cati ani are maria ionescu capitanescu?

Răspuns Câştigător
| dalila a răspuns:

41 de ani.

3 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Maria Ionescu Capitanescu implineste anul acesta 42 de ani.
Anul trecut a avut 41 si a nascut o fetita.

Toate cele bune!happy

| FreakyFred a răspuns:

Uite ce am gasit:
S-a nascut la data de 6 mai 1969 in localitatea Danciulesti, judetul Gorj. Inca de mica a indragit cantecul dar activitatea artistica profesionala a inceput-o la varsta de 19 ani cand s-a angajat la ansamblul "Valceanca" din Rm.Valcea
In anul 1991, la varsta de 22 de ani, obtine cele mai importante premii din cariera artistica: premiul I la festivalul national "Maria Tanase" de la Craiova, respectiv Marele Premiu la concursul "Topul tinerilor interpreti", organizat de Radiodifuziunea romana. Aceste premii i-au adus consacrarea artistica, urmind apoi o serie de inregistrari la radio si filmari la televiziune.
A lansat pina in prezent mai multe albume pe caseta audio, CD, caseta video si DVD.

deci are 41 de ani!
bafta!winking

| iustii21 a răspuns:

Pai s-a nasut in 1969 deci are 42 de anihappy
Funda te rogpuppy dog eyes