| Louissa a întrebat:

Câți dintre voi ați iubit cu adevărat o persoana dar ați ales sa renunțați la ea? Ati avut motive serioase, gen înșelat sau alte lucruri? Povestiți happy

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De vreo 2 ori aș zice, o dată pentru că devenisem eu toxică fiind mică și neștiind prea multe și a 2-a oară că era el (alt tip) prea toxic

| Ofiintă a răspuns:

Am renunțat pentru că nu aveam de ales.
Mi-am dat seama că acel drum conduce nicăieri.
S-a întâmplat acum 7 ani.
Am ales astfel, pentru că mi-am dat seama că nu am puterea de-a forța iubirea lui. Prin urmare, dacă el nu se raporta la mine, precum mă raportam eu la el, nu avea sens să îl mai doresc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am ales să renunț în 5 minute, după 8 ani, când mi-am dat seama că avem drumuri diferite în viață.

| Louissa explică (pentru sadrian46):

Sunteți sigur ca a fost iubire adevarata? big grin

| sadrian46 a răspuns (pentru Louissa):

Din partea mea, da, sunt sigur, și din partea ei la fel.

| siriusblack98 a răspuns:

Am renunțat la ea deoarece își dorea pe altcineva iar acel cineva la vremea respectivă strict din punct de vedere material i-ar fi putut oferii mult mai multe decât mine. Așa că m-am retras pentru binele ei. Bine, nu a stat nici cu ăla mult și a mai schimbat 5-6 în câțiva ani. Asta este o poveste de câțiva ani explicată foarte pe scurt că n-are sens să intru în detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu aș fi fost capabil. Și mai eram și foarte diferiți. Dar când ne mai "intersectam" ne înțelegeam bine. Am ales să fiu realist, pentru că nu aveam nicio șansă, plus că între timp îsi făcuse și un iubit. Și așa a trecut timpul și mi-a trecut. Dar nu o să îi uit drăgălășenia.

| Louissa explică:

Întreb asta pentru ca eu nu cred ca poți renunța la persoana iubita atâta timp cât nu ți greșește cu ceva ce nu poți ierta niciodată.