| Anonim3337777777 a întrebat:

Cati invitati sunt in mod normal la un majorat?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Câti vrei tu să chemi.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati iti permiti!
Daca nu ai bani, inviti parintii si fratii doar.
Daca ai bani multi, inviti si rudele, prietenii, vecinii samd.

| Anonim3337777777 explică (pentru Violleta2022):

Vreau nr aprox asa in medie....cati prieteni..cati adulti...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim3337777777):

Depinde cati prieteni ai si cati bani iti permiti sa cheltui.
Daca ai doar 2 prieteni si familia si un buget mare, poti sa-i duci la la Atene palace.
Daca nu-ti perimiti, ii inviti acasa, le dai o felie de tort si un pahar de vin si gata.
Majoratul il faci in functie de cati bani iti permiti sa cheltui, invitand doar prietenii foarte buni si familia - sa zicem 2 prieteni f buni, ca mai multi nu poti sa ai si 3 membrii ai familiei.

| VasileAmadon a răspuns (pentru Violleta2022):

Adevărat mai bine 2-3 prieteni adevărați asa am procedat si eu

| Violleta2022 a răspuns (pentru VasileAmadon):

In occident, nu-si baga nimeni carnea in saramura sa faca mese, sa-si imbuibe prietenii cu mancare si bautura.
In occident esti invitat la restaurant, unde fiecare isi plateste partea lui de consumatie si mai lasa $5-$10 in plus, pentru mancarea si bautura sarbatoritului. In felul asta, toata lumea este fericita si sarbatoritul nu ramane cu gaura in buget, sau cu un credit bancar sa faca o petrecere pe banii lui.
Romanii sunt mai prosti, fac ei toata cheltuiala, ca sa-si distreze prietenii, care oricum nu merita, ca nu-i doare pe nimeni burta de tine si de datoriile cu care ramai.
Un alt lucru foarte destept, este ca acei bani care ii ai pentru majorat, sa-i folosesti pentru tine, facand un lucru inedit: o calatorie intr-o tara exotica, sau la Ibiza, ori in alt loc din lume, pe care ai vrea sa-l vezi.

| VasileAmadon a răspuns (pentru Violleta2022):

Așa este din păcate

| suntserios a răspuns (pentru Anonim3337777777):

Adulti? De ce ii amesteci? Iti chemi colegii de clasa care merita sa fie invitati, prietenii mai apropiati daca ai si aia e. Cu rudele adulte separat