| anuk a întrebat:

Caut informatii despre fagot. mi s-a cerut la scoala, dar nu gasesc nimic pe internet. stiti un site sau o carte pe care sa o pot gasi la biblioteca in care sa gasesc informatii despre acest instrument? daca stiti un site, va rog dati-mi un link direct. multumesc!

1 răspuns:
| AnaRadu a răspuns:

Hei^w^
Iti pot spune eu ce este : instrument muzical de suflat constând dintr-un tub lung de lemn (și suplimentar de metal) îndoit la capăt, prevăzut cu clape și cu ancie dublă.
Uite aicii si imaginea :

http://www.google.ro/......tp?/imgres

----> Fundita?