| andreea050 a întrebat:

Ce acte trebuie facute pentru indemnizatia de crestere a copilului? Sunt eleva

1 răspuns:
| sofisis a răspuns:

Daca esti minora, nu stiu daca poti beneficia tu de acesti bani ci tutorele tau legal, care, in principiu, va deveni si tutorele legal al copilului tau pana cand devii tu majora.
Daca esti deja majora, certificat nastere copil, buletinul tau, buletinul tatalui, dovada ca esti eleva si o cerere completata. Cam astea cred ca sunt. Oricum, cel mai sigur aflii de la primaria de care apartii. Intra pe site-ul ei si vezi acolo ce si cum.