| Ađııa a întrebat:

Ce ai face daca ai fi milionar? >: money eyes
Funda.

8 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Sincer,m-ar durea in pe/ula de toti si de toate.

| ionutzul31 a răspuns:

Mi-as dona intreaba avere copiilor saraci din lumea a 3-a...asta ori as putea sa ma interesez de tinewinking

| Bya4U a răspuns:

Daca as fi milionar as calatori in toata lumea, as ajuta oamenii bolnavi si saracii si as infiinta un adapost pentru animalele strazii. happy

| CostyMe a răspuns:

Eu as face un adapost pentru tratarea animalelor bolnave. Mi-as ajuta parintii.

| CherryLove a răspuns:

Asta depinde de aspiratiile, de dorintele si trebuintele fiecaruia. Eu personal as investi in cultura mea. Spre exemplu mi-as angaja cei mai buni profesori si as invata mai multe limbi straine ca sa am portile deschise in alte tari iar acolo sa cheltui banii cum se cuvine dar asta nu inseamna ca nu ma voi ingriji si de vestimentatia mea sau de alte indatoriri. Cum spuneam tine de fiecare. Faptul ca fiind in situatia de fata ( adica neavand bani ) toata lumea spune ca ar face si drege dar cel mai probabil cand or sa se vada cu banii in mana sau in cont multi nu se vor mai gandii si la altii, la urma urmei milionar bilionar banii se duc oricum ar fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-as ajuta pe copii saraci, batranii abandonatii, animalele torturate, mi-as face toate poftele, i-as ajuta pe parintii mei, o parte dintre ei ia-si depune la banca pentru viitor. Si multe altele, ce n-am putut face cand n-aveam bani...

| dany15134 a răspuns:

M-as muta pe o insula.

| Cocornel a răspuns:

Hmmm... a deveni milionar este un vis al fiecaruia, toti ne dorim sa avem multi bani, sa nu avem griji sa avem persoane ce se ocupa de noi, sa fim in centrul atentiei etaland masini, bijuterii, ceasuri, costume scumpe si mai stiu eu ce altceva.
Eu personal cred ca sunt un pic mai atipic, pentru ca si eu imi doresc sa ajung milionar, asta nu pentru a avea parte de tot ce am enumerat mai sus, nu pentru a face adaposturi pentru caini, nu pentru a face aziluri de batrani si centre pentru copii strazii pentru ca indiferent cat de bogat ai fi nu vei avea niciodata forta financiara sa ai grija de toti nefavorizatii sortii, doar Dumnezeu poate face acest lucru.
eu daca as fi milionar (si ar fi nevoie de peste 100 mil euro pentru visul meu) as incepe prin achizitionarea unui teren de minim 1000 hectare, as funda o mica localitate (in jur de 1000 locuitori) si as infiinta mai multe activitati ce pot fi profitabile, ferme de vaci, oi, pasari, sere de legume, livezi, potgorii viticole, abatoare, centre de depozitare, abatoare, mici centre de prelucrare a carnii lactatelor si celorlalte produce agricole etc. In general as incerca ca toti locuitorii sa aiba o anumita experienta pe anumite sectoare care sa se completeze reciproc.
In paralel in cateva orase mai mari din tara as cumpara spatii comerciale unde sa se vanda la pret redus (eliminand intermediarii) tot ce se produce, as miza pe faptul ca totul este 100% romanesc si sunt sigur ca totul ar duce catre profit, profitul l-as folosi pentru infiintarea altor localitati in alte zone ale tarii.
Astfel pentru mine as avea satisfactia ca particip activ la creerea unor locuri de munca stabile, la asigurarea unor bune contributii la bugetul de stat, la dezvoltarea unor activitati profitabile in intreaga lume insa ignorate la noi.

Stiu ca e un vis, ca e utopic, insa asta e visul meu happy