| Mariaa a întrebat:

Ce alte denumiri pentru
-epoca straveche
-epoca antica
-epoca medie
-epoca moderna
-epoca contemporana
mai stiti? straight face
raspuns urgent va rog puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| preadulce a răspuns:

Timpul istoric a fost impartit in 5 epoci:
-preistoria
-antichitatea
-evul mediu(sau epoca medievala)
-epoca moderna
-epoca contemporana(asta in care suntem noi astazi)

nu stiu ce exerctiu e ala al tau dar poate epoca straveche e preistoria cea antica e antichitatea epoca medie e evul mediu cea moderna e cea moderna laughing) si cea contemporana e cea contempooranalaughing... fundita?

4 răspunsuri:
| gabrielgypps a răspuns:

Nu prea se intelege bine ce vrei tu acolo.
un sinonim pentru fiecare din epocile alea sau alte epoci in afara de ce ai tu acolo.
ar mai fii
epoca de piatra
epoca bronzului
epoca fierului
epoca de aur, epoca medie nu se numeste asa ci evul mediu, epoca antica nu exista, se numeste doar antichitate. ce este pai vechi de asta se numeste, paleolitic, mezolitic si neolitic.
acum alege tu care raspuns l-ai fi dorit si rezolva-ti problema.bafta.

| Mariaa explică:

Nu era nici un exercitiu...
cand ne-a predat lectia la istorie...ne-a dat epocile...
si a spus sa mai gasim inca o denumire pentru fiecare dintre ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epoca futurista (vine de la cuvantul viitor, futurist, in franceza futur)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epoca primitiva.