| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa insemne Qwertyuiop?laughing
Sunt inculta rau asa ca... explicati!big grin

Răspuns Câştigător
| Dorinel a răspuns:

Uita'te pe tastatura!

- ( QWERTYUIOP ) -
ASDFGHJKL
ZXCVBNM

Daca era Qwerty era tastatura aceea de la telefoanele cu touchscreen.

2 răspunsuri:
| Shuellen a răspuns:

QWERTYUIOP sunt toate literele de sub cifre de la stanga la dreapta...
Mai sunt tastaturi de genul AZERTYwinking

| LexUTz a răspuns:

Qwertuiop sunt tastele de sus ale unei anumite tastaturi de telefon mobil dar din cate stiu si am auzit se numeste doar "QWERTY"
De exemplu tel care il am eu Samsung Corby TXT are tastatura QWERTY! Adica are cate un buton pentru fiecare litera din alfabet. big grin