| Anonima728282991 a întrebat:

Ce as putea să fac să slabesc 7-8 kg într-o lună?
Sau macar cel mai mult posibil.
Ps: am 10 ani si 55-56 kg

Dau fundiță!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Care este motivul grabei tale, in a slabi? ai 10 ani nu 30 de ani!
deci in timp corpul tau va mai suferi modificari in ceea ce inseamna greutatea si chiar inaltimea, vei mai creste in inaltime, pentru ca ai varsta!
cand vorbim de slabit ne raportam la inaltime-greutate, la varsta, la gen si la eventuale afectiuni
nu stiu daca la varsta ta este ok sa slabesti 8 kg intr-o luna
dar daca vrei sa slabesti, totusi umbla la dieta! fara sucuri din comert, adica exclus tot ce inseamna zahar, fara prajituri si ciocolata, fara junk-food, fara paine multa etc! fa putin miscare zilnica precum mersul pe jos 1-2 km, cat poti tu!
daca renunti la prostiile alimentare, vei vedea o imbunatatire! in principiu trebuie sa mananci putine calorii!
dar cum am zis nu trebuie sa te pacientezi! nici daca esti sau nu o persoana usor supraponderala (intuiesc ca asa ai fi, nu ai spui inaltimea) la 10 ani!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 10 ani nu ai voie sa ai cont pe acest forum, fiind ilegal!

| sierra1 a răspuns:

"să slabesc 7-8 kg într-o lună... am 10 ani"

mami: ține-ți tu fundița pentru școală, papă tot ce-ți pune mamița in blid și LASĂ DREAK dulcurile. Mai vb peste vreo 5-7 ani!

| dullcat a răspuns:

Ti-a zis medicul asa ceva, ca trebuie sa slabesti? Daca nu, la 10 ani e pacat sa te apuci de diete, bucura-te de copilarie deoarece va trece extrem de repede!

| Markos1111 a răspuns:

Dacă vrei neaparat sa slăbești nu e Ok sa o faci intr o luna! Si eu am fost la sala când aveam vreo 12-13 ani dar probabil ca voiam si ceva mușchi nu doar sa slăbesc. Prostia am făcut o acum când sunt mare slăbind de la 90kg la 80 in 2 săptămâni si cel mai probabil mi-am dat metabolismul peste cap. Cel mai bine e sa faci mișcare si sa ai o alimentație sănătoasă si controlată( nu trebuie sa te abti de la dulciuri sau sucuri dar trebuie cu măsura fără excese ) dacă la varsta ta te ai gândit ca vrei sa dai jos din kg, ai tot timpul din lume sa faci asta. Încearcă sa ceri si sfatul părinților