| Alien a întrebat:

Ce asculti, vocea sufletului sau vocea ratiunii?

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Depinde de situatie!

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nici nu cred ca mama natura mi-a dat o voce a sufletuluithinking
Vocea ratiunii are gorneta si vocea sufletului un fluierlaughing

| Libelle a răspuns:

Mai mult vocea ratiunii...am observat ca de multe ori stiam ca nu este bine un lucru dar am ascultat de suflet? Si unde am ajuns? Am suferit.Asa ca e mai bine sa faci ceva rational decat sa te amagesti asclutandu-ti sufletul

| JustMe a răspuns:

De obicei ascult vocea ratiunii, dar cateodata imi ascult si sufletulhappy

| AshuraElric a răspuns:

Cel mai des vocea ratiunii, nu de alta dar in ziua de azi sufletul nu prea mai are vreo valoare (l-am vandut de mult), oare cum reusim sa supravietuim in lumea asta, ascultand vocea sufletului sau a ratiunii? Eu ii permit sufletului sa vorbeasca (ca am si eu unul totusi)doar in particular, cu cei dragi mie si credeti-ma ca nici asa nu o sa-l auziti vorbind prea des.

| LostInDreams a răspuns:

Ambele sunt bine de ascultat.Sufletul greseste uneori, iar ratiunea e putin mai complxa. Cel care asculta vocea sufletului e poet, cel care o asculta pe a ratiunii tocilarbig grin.Alege tu in ce categorie estibatting eyelashes. Oricum, interesanta intrebarea.Revin cu un raspuns normal cand ma trasneste imaginatiatongue, inca nu fulgera afara. Oricum, multe intrebari, de unde atatea idei?batting eyelashes

| Aiicha a răspuns:

Vocea ratiunii, pentru ca daca as asculta vocea sufletului as avea numai de suferit, multe persoane abia asteapta sa-mi vada inima zdrobita... mi-a fost invatatura de minte si de aceea aleg vocea ratiunii.

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

In general ascult vocea ratiunii, pentru ca nu tot ce dicteaza vocea inimii e rational...
dar mi se mai intampla si mie sa o iau pe calea irationala...
daca ma intelegi...

| Daniel TM a răspuns:

Cate-un pic pe fiecare.

| shadow23 a răspuns:

Vocile din capul meu.;]]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deciziile cu adevarat bune le luam cu ajutorul mintii; deci vocea ratiunii, de fiecare data.

| atianin a răspuns:

Amandoua cred ca e bine, se completeaza una pe alta.