| Mirceadumb a întrebat:

Ce ati alege intre ofiter la punte si ofiter mecanic (motoare)? avantaje si dezavantaje pentru fiecare dintre ele?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mecanicul este la adapost dar este tot murdar. Ofiterul de punte sta pe punte in ploaie, frig, valuri, dar macar este curat. Tu alegi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ofiterul de punte este un "domn" prin excelenta. Ofiterul din cala, din sala de motoare este considerat printre ofiteri "un sobolan" de sub punte. Insa alegerea iti apartine, fiecare meserie are frumusetea proprie. Succes in viata.