| εїз Ir εїз a întrebat:

Ce citat preferat aveti? fundalove struck

Răspuns Câştigător
| shtephie a răspuns:

Am un motto : Cu zambetul si cu capul sus, Voi ajunge unde mi-am propus! happy

19 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

'' Religia mea e de a cauta adevarul in viata si viata in adevar '' - Miguel Unamuno

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

I believe that imagination is stronger than knowledge, myth is more potent than history, dreams are more powerful than facts, hope always triumphs over experience, laughter is the cure for grief, love is stronger than death.

Dragostea este primul lucru capabil să schimbe total viaţa unei persoane de la o clipă la alta.

Scopul scuză mijloacele.

| daii a răspuns:

Nu lasa teama sa te opreasca din joc! (joc=viata)

by daiiwinking

| thegreatgatsby a răspuns:

Never let the fear of striking out keep you from playing the game

| juniper a răspuns:

Nu judeca o carte dupa coperta.

| nobody_9468 a răspuns:

Dac'o faci, fa'o cu cap, insa gandeste'te bine la consecinte si taie'le radacinile!
Unu mai nou:Maxim, totul la maxim, am zis!laughing
Totul este sa simti, nu sa vezi!
Nu coneaza anii din viata ta, ci viata din anii taiwinking.
Sunt citate propriihee hee.

Bafta.

| Alisa a răspuns:

Singurul lucru obligatoriu in viata asta e sa mori, in rest totul e "musai".

| Micheline a răspuns:

Iubirea? Ce-i iubirea? se gândea el. Iubirea stă în calea morţii. Iubirea este viaţa. Tot, tot ce înţeleg, înţeleg numai pentru că iubesc. Tot ce există, există pentru că iubesc. Totul e legat numai de iubire. Iubirea este Dumnezeu şi, când mori, înseamnă că tu, o particică din iubire, te întorci la izvorul veşnic al tuturor lucrurilor.
Iubirea este o Floare de nu-mă-uita aşezată la buzunarul inimii.
Vreau să sufăr din iubire şi chiar să mă bucur din iubire... voi cânta chiar şi atunci când va trebui să-mi culeg florile dintre spini şi cântul îmi va fi cu atât mai melodios cu cât spinii vor fi mai lungi şi mai înţepători.love struck
Cam atathappy

| dyannee a răspuns:

Cei care isi ineaca necazurile in bautura uita un singur lucru:necazurile stiu innota :p

| TąNyą a răspuns:

„Întunericul nu este întotdeauna echivalent cu răul, la fel cum lumina nu aduce întotdeauna binele "

FantaSZy.

| greenish a răspuns:

Zambeste! Maine poate fi mai rau! laughing

Never say never!

| CokoStar a răspuns:

,, Viata bate filmul.''

| Locaa a răspuns:

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul

| ByZZy a răspuns:

Viata este o sansa de a vedea lumina, de a ne vedea si a ne descoperi unii pe altii. Ea este prin esenta sustinuta de iubire, ca si o coloana vertrebrala. Cand aceasta se sfarste, viata isi face loc catre o alta lume. Viata este o sansa de nepretuit. Nu toate sufletele au parte de ea. Viata este motivul pentru care si ingerii ne invidiaza. Nu au avut sansa de a trece prin ea.

Prietenia este cea mai sfanta relatie. Ea este sustinatorul vietii de fapt. Fara prietenie si fara prieteni, ne stingem precum o lumanare. Prietenia este stabilitatea sufletului, este sursa bunastarii, a sanatatii, a iubirii. Prietenia este cel mai rar sentiment intalnit, dar precum sunt prietenii intr-o viata, asa sunt insirate perlele intr-un colier. Viata are nevoie de prieteni. Altfel, niciuna dintre aceste doua definitii nu ar mai fi valabile.

fundita?puppy dog eyes

| mikutzzza1000 a răspuns:

Carpe diem! (Traieste clipa!)

| 100%Diana a răspuns:

Si maine e o zi.; Niciodata sa nu spui niciodata.; In razboi si indragoste e permis orice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traiesc repede mor tanar.

| Gi_4117 a răspuns:

Http://www.citate-celebre.com/ sunt destule aici, ai de unde alege :X

| Gi_4117 a răspuns:

Viaţa este uneori foarte zgârcită: trec zile, săptămâni, luni şi ani fără să simţi nimic nou. Totuşi, odată ce se deschide o uşă, o adevărată avalanşă pătrunde prin spaţiul deschis. Acum nu ai nimic, iar în clipa următoare ai mai mult decât poţi accepta.