| LuizaVisanu a întrebat:

Ce credeti ca va pica la Subiectul 1 la compunere la simularea de maine?

Răspuns Câştigător
| artmosfera a răspuns:

Având în vedere că anul trecut s-a dat doina(simulare) și basmul(examen),iar la simularea de anul ăsta nu intră balada și romanul,probabil ar trebui să se dea una din astea:caracterizare personaj,argumentare-schiță,fabulă,nuvelă,pastel, gen epic, gen, liric, descriere literară(tablou/portret)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice se poate da

| Theodora292001 a răspuns:

Eu cred si sper ca ceva din genul liric sau fabula. Cu toate ca am auzit ca nu prea s-au dat nuvela si schita. Dar daca nu s-au dat inseamna ca au avut si ei un motiv, poate s-au gandit sa sunt mai grele. Dar acum... se poate da orice. Daca sunt in programa poate da orice. Nu ar strica nici o caracterizare de personaj...