| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti, e buna o relatie, sau e mai bine singur?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă formați un cuplu da, dacă nu este mai bine singur decât singur în doi!
Pa, pa.

| thegatekeeper a răspuns:

Depinde de firea persoanei. Majoritatea prefera sa fie implicati intr-o relatie (mai mult sau mai putin implicati, insa sa aiba o relatie, fie ea si pasagera), din cate am observat. In ceea ce ma priveste, prefer sa fiu singura. A fi intr-o relatie nu mi se potriveste (adevarul e ca nu prea suport oamenii, in general, iar implicarea intr-o relatie, nici atat), asa ca prefer sa fiu singura, imi place extrem de mult solitudinea si compania propriei persoane.

| mona a răspuns:

Decat singur mai bine implicat intr-o relatie

| ClarissaMrc a răspuns:

Atat: "Fericirea este singurul lucru care se multiplica in doi". happy

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Mai bine singur, decat... cu alt partener de acelasi sex

| Dariusuu a răspuns:

E bine daca vrei. Daca nu cauti atunci este mai bine sa ramai singur

| Lizzu a răspuns:

Relatie - daca intalnesti sufletul care te completeaza si simti iubire adevarata pentru el.

Singur - daca te simti singur in doi, daca nu intalnesti decat persoane nepotrivite si care te fac sa suferi sau daca iti place singuratatea si o respiri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Nu este bine ca omul să fie singur.
Este bună o relaţie, este bine să-ţi întemeiezi o familie, să ştii de ce trăieşti pe pământul acesta.
Te pup!

| Morrígu a răspuns:

Este bine in ambele situatii, dar decat sa ai o relatie care nu iti functioneaza si iti pierzi timpul aiurea, mai bine singur, liber si incerci sa te distrezi. Dar daca esti singur si simti ca ai nevoie de iubire, si sa fi oarecum sufocat pentru a evita o depresie este bine sa ai o relaţie si sa iubesti! Dar cum am spus daca nu merge niciodata nu e bine sa forţezi pentru ca o faci degeaba si fara rost, iar atunci e mai bine singur. Salut

| Dienushu a răspuns:

E mai bine singur happy parerea mea :d