| any007 a întrebat:

Ce credeti? O fata ar trebui sa fie parasita doar pentru faptul ca vrea sa i se daruiasca prima data tipului care ii cere mana(sa ii dovedeasca astfel ca vrea sa fiti impreuna mult timp inainte)? Vi se pare ceva "de condamnat" din partea unei fete? Chiar daca un astfel de baiat ti-ar spune ca te iubeste si ar face orice pentru tine, ai renunta la principiul tau?

Răspuns Câştigător
| crynna_5193 a răspuns:

Te daruiesti cuiva care il iubesti si te iubeste si sti ca veti avea o relatie de durata, dragostea e mai frumoasa cand iubesti, e dreptul tau sa alegi cei mai bine pentru tine daca baiatul iti da semne ca il intereseaza mult subiectul sex atunci e clar ca no sa stea mult cu tine pentru ca nu ar tine la tine cat ar trebui ca sa continuati si fara sex, un baiat cinstit te asteapta cat e nevoie si cand simti tu ca esti pregatita si un asemenea baiat ar face chestia asta daca te iubeste, in ziua de azi greu gasesti asemenea baieti ca umbla cu smecheri ppana cedezi, daca nu simti ca esti indragostita no face doar de dragul de ai face pe plac, pentru fiecare fata exista undeva perechea potrivita e doar chestiune de timp pana o gasesti, o sa mai fie multi care o sa vreie acelasi lucru, ai faceo din dragoste pentru el, doar daca as sti ca ma iubeste si vrea ceva serios cu mine si neam intelege f bine si sa fie o relatie de durata cu probabil cu finalizarea unei casatori

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Baietii spun multe si fac putine.Asta e adevar general valabil. Putini spre deloc sunt baietii care mai asteapta atat de multo fata, indiferent cat de mult ar iubi-o.Au anumite nevoi care se manifesta mai acut decat la femei. E ceva de moda veche, care tine mai mult de traditie, dar daca insa fata insista pe acest aspect(deloc important de altfel) si baiatul chiar o iubeste, atunci de ce nu?

| Bacemi a răspuns:

Eu spun ca o fata care iubeste va renunta de bunavoie la acest principiu. Pentru ca daca se gandeste la casatorie normal ar fi sa si iubeasca. Daca este vorba de o relatie normala baiatul ar reusi sa convinga baiatul fara sa faca presiuni. Fata ar face asta de bunavoie ca o dovada de iubire fata de baiat. Dar asta ar presupune o relatie bazata pe intelegere, rabdare si incredere. Ori daca nu se ajunge la ce spun eu inseamna ca relatia nu avea niciodata viitor. Un baiat care renunta asa usor inseamna o relatie falsa care nu putea dura la nesfarsit.

| alone a răspuns:

Oare st mai importante prinkipile sau iubirea asta e d fapt intrbarea potrivita. bun dar te-ai gandit ca poate mai tz ai putea regreta ca ati pasa asea mt d prinkipii? nu e drept sa fi parasita pentru asea ceva dar poate ca e mai bine ai scapat d un parazit care nu voia decat sex zii mersi. baiatul potrivit ar fi inteles asta si ar fi ramas cu tine!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu as renunta pentru nimic in lume la principiile mele, stiu ca pentru multi par a fi o"ciudata", insa nimic nu m-ar convinge sa renunt la principiile mele.Asadar fiecare decide personal in viata pana unde va merge intr-o relatie.In cazul meu nu tine, iar daca sunt sau nu"de condamnat"sincer nu ma mai intereseaza, nu mai am nimic de pierdut!happy