| mardeamor a întrebat:

Ce diferenta de ora este intre romania si londra? cate ore diferenta?

22 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Pentru ca practic Anglia e meridinul zero (Greenwich)-sper ca e corect scris. Mai la est, cam prin Germania e cu o ora mai mult, iar in Romanica, cu doua ore.

| Alisa a răspuns:

Ora din Romania este cu 2 ore mai inainte fata de Londra.

| Klara a răspuns:

Sigur 2 ore.

| Nic a răspuns:

In momentul asta in Londra este ora 00:17.Nu lua in seama explicatia platonica a lui Ayrwen.Deh.daca Romania e +2 cum poate fi cu 2ore in urma londrei?

| Nic a răspuns:

@Mariusrap91:Normal ca e corect cand editezi. Daduse exemplu in care romanica noastra era -2.Ca doar nu primea voturile alea aiurea. Ce atata filozofie.Cat despre crier, las ca ai tu destul

| madalinutza a răspuns:

O ora

| Munchkin a răspuns:

2 ore. Să explic de ce...Prin Londra trece meridianul Greenwich, adică meridianul 0, ceea ce înseamnă GMT:0
România are GMT + 02:00

| Munchkin a răspuns:

@madalinutza, aoleo? Eşti tu sigură?

| TzaCaNeL a răspuns:

2 ore

| andrei213 a răspuns:

Aia este americahappy stiu ca ai aflat dejaca intrebarea este de 2 anilaughing)

| Nita a răspuns:

Doua ore

| bnj a răspuns:

Uita-te la ceas, apoi scade 2 ore din ce vezi pe ceas. Ex: e ora 9:25 in Romania, in UK e ora 7:25.

| Mariusrap91 a răspuns:

Hey, aloo nic, judeca si tu logic (daca ai crier). Explicatia lui Ayrwen este foarte corecta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 ore in urma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 ore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce intrebi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 ore!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca in Romania este ora 15:00 in Londra(Anglia) este ora 13:00

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru asta s-a inventat internetul si google:-))))))))))))))))

| MAX4456 a răspuns:

Este 2-, adica daca in Romania este 12:00am/pm habarn-am exact la Londra este 10:00pm

| Băă_Ðeny_1987 a răspuns:

O ora in urma