| andreiuuutza a întrebat:

Ce este iubirea dupa parerea voastra? Acel sentiment pe care noi il numim iubire poate exista daca acel cineva pe care il "iubesti" nu te iubeste, sau cel putin este indiferent? Sau intotdeauna sentimentul adevarat exista cand este reciproc?

Răspuns Câştigător
| Lawrence a răspuns:

Iubirea inseamna afectiune, suferinta, sacrificare. Atunci cand esti ingragostit mergi cu ''ochi inchisi" pe strada...nimic nu mai conteaza atunci cand esti alaturi de cel pe care il iubesti,
in acele momente existati doar voi doi, nimic nu se poate perturba. Iubirea este cel mai sublim sentiment.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Binteinteles. Iubirea presupune doua persoane. Daca doar tu iubesti e mai mult vorba despre o iluzie. Oricum intr-o relatie cineva daruieste mai mult si celalat primeste.Rare sunt cazurile cand sentimentele au aceeasi intensitatewinking

| LaMisto a răspuns:

Iubire? eu am ajuns la concluzia ca iubire exista numai intre mama-copil si atat.in rest iubirea se poate defini prin atractie, obisnuinta s. a. m. d

| vali_6207 a răspuns:

Iubirea adevarata este atunci cand sentimentele sunt la fel de aceeasi parte, dar presupun ca toti am avut macar odata sentimentul ca cel pe care il "iubim" nu te iubeste sau cel putin nu la fel de mult ca si tine. Dar cand gasesti persoana potrivita care sa te iubeasca ai sa te simti in al 9-lea cer.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea este un subiect pe care nu toti stiu sa il trateze in adevarata lui esenta. Este un paradox al vremurilor noastre.