| Georay a întrebat:

Ce este un snooker? Ca tot am vazut chestii cu el si nu stiu ce e...

3 răspunsuri:
| TheBiban a răspuns:

Bilidard.Regula e sa bagi o bila rosie. Daca reusesti,trebuie sa bagi una de culoare, daca nu e randul celuilalt.(daca bagi una rosie si nu reusesti sa bagi una de culoare, celalalt trebuie sa bage tot una rosie.)bilele de culoare se reintroduc pe masa pana cand nu mai sunt bile rosii.

| kristy a răspuns:

Biliard -cel ce joaca biliard (asa se numeste in english)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Snooker este un sport asemanator biliardului doar ca masa de joc este mult mai mare, bilele si gaurile mult mai mici. De asemenea snooker se numeste si situatia in care jucatorul nu poate prin executarea loviturii sa atinga direct bila obiect cu bila alba fiind necesara imprimarea unui efect bilei albe sau utilizarea mantelor.