| Insurgent a întrebat:

Ce face mai exact un sponsor?laughing

5 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

E o intrebare capcana?, sau.
Te sponsorizeaza cu bani.pa

| MadnessCaffe a răspuns:

Sponsorul face reclama (sponsorizeaza) vedetelor (de obicei, lumii noi intr-un anumit domeniu). De exemplu daca cineva canta foarte bine si i s-a descoperit talentul, are nevoie de un sponsor pentru a ii face reclama, a il ajuta sa urce, il promoveaza.

| Nextone a răspuns:

Sponsorul acorda bunuri materiale sau bani pentru a ajuta pe cineva sa intre pe piata de exemplu, deci sprijina o persoana sau o firma, un eveniment.De exemplu la balul bobocilor se cauta sponsori deci firme, persoane care acorda bani pentru a sprijini acest eveniment, pentru a-l ajuta sa se desfasoare in conditii bune.happy

| LoLpoZ a răspuns:

Pe romaneste, iti da bani! laughing

| Laur_7500 a răspuns:

Finanteaza cevatongue