| larysutza99 a întrebat:

Ce farse as putea face pentru colegi de 1 aprilie?

Răspuns Câştigător
| lifeisnotpink a răspuns:

Http://www.umor.ro/farse.php

1.Moneda Lipita andy
lipeste pe podeaua coridorului un ban (de preferat o moneda de 50 bani) cu super glue si ai sa vezi cati au nevoie de bani in zile de azi.

2.Bomboane
Ia o cutie de bomboane goala si intoarce ambalajul cu josul in sus… si vor parea ca niste bomboane delicioase… apoi du-te la prietenii tai sau profesori zicandu-le ca e ziua ta (de nume, de nasere.) si vei vedea ce va iesi… incearca si vei rade pe saturate.

3.Ghiozdanul disparut
1. ajungi primul la scoala
2. pui crema sau pasta de dinti p clanta, in interiorul usii
3. pleci si te ascunzi
4. cand vine urmatorul coleg se va murdarii si va merge la baie sa se spele
5. intre timp tu ii iei ghiozdanul si fugi cu el
6. daca nu vrei sa ai probleme da ghiozdanul inapoi inainte sa ai probleme cu diriginta/-ul

4. Puternic sau Invizibil?
Pune urmatoarea intrebare unui coleg: Esti puternic ori invizibil? Daca el iti raspunde ca e puternic tu scuipa jos si spune-i sa o ridice ca doar este puternic, iar daca iti raspunde ca este invizibil da-i o palma peste cap (sau scuipa-l) si spune-i ca nu l-ai vazut deorece este invizibil.

5.Bacnota de 1 leu

Leaga o bacnota de 1 leu cu ata cat mai subtire, poti folosi si ata pentru pescuit deoarece este transparenta si greu de observat.Aseaza bacnota pe strada si cand se apleaca cineva sa o ridice trage cu ajutorul atei bacnota.

3 răspunsuri:
| Alisstor a răspuns:

Faza cu... M-o sunat profa si o zis ca nu mai facem (*romana, spre exemplu). laughing E super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TheBeat, nu e o idee prea buna sa ii minti pe colegi [majoritatea vor stii ca e 1Aprilie];
eu zic ca trrebuie sa pastrezi elementul surpriza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lifeisnotpink... nu prea e buna ideea cu pasta de dinti(cand X se va murdari va merge cu tot cu ghiozdanul la baie...);
aia cu bacnota e seaca, clasica => foarte tare!; iar aia cu scuipatul nu prea e de 1Aprilie[o poti face oricand!]