| anonim_4396 a întrebat:

Ce imi puteti spune despre clasa a 10-a(mate-info)
-materiile se leaga(fizica, mate, info)?
-e mai greu sau acum ca s-a terminat cu acomodarea e mai bine?
-la bio ce se face?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| britney4kevin a răspuns:

Buna happy si eu terminat anul acesta liceul mate-info ce pot sa zic se leaga materia dar e nevoie de foarte multa matematica, la fizica jumatate de problema o rezolvi prin matematica. la informatica se invata la fel despre pc si se fac probleme dar sa vezi ca in clasa a 12-a trebuie sa plrezinti atestatul la info.
la bio nu mai stiu sigur jumatate despre plamte iar cealalta jumatate de animale.:*
funda?

1 răspuns:
| dem0lat0r a răspuns:

La bio se face biologie comparata la animale si plante. La mate is chestii frumoase. La info dai de recursivitate, siruri, matrici, string. Fizica ii ok. Primul semestru faci termodinamica si mecanica, iar sem 2 faci curentul electric :X