| AAlinaaa a întrebat:

Ce informatii aveti despre persoanele care scriu cu mana stanga?

Răspuns Câştigător
| Dumitrache_Ioana_1996 a răspuns:

Pai, creierul mare este impartit in emisfera dreapta si emisfera stanga. Emisfera dreapta este responsabila de partea stanga a corpului. Cum emisfera dreapta se ocupa cu gandirea logica, stangacii o au mai dezvoltata, deoarece o stimuleaza mai mult decat dreptacii. Emisfera stanga de ocupa cu afectiunea, emotiile si creativitatea. Aceasta este mai dezvoltata la femei. (:

4 răspunsuri:
| MariukS a răspuns:

Pai unele scriu chiar urat, am 2 exemplare stângace (băieți) care scriu foarte urat. Colega mea de banca este stângace, iar eu dreptace și nu avem loc pe banca ca sa scriem și asa ne împingem mai mereu. Unii sunt orientați spre arte nu spre științe. Sper ca te-am ajutat.winking

| Doηηa a răspuns:

Eu scriu cu mâna stângă.
Ce informații vrei?

| AAlinaaa explică (pentru Doηηa):

Ceva despre personalitate

| Liviu a răspuns:

Ce pot spune, eu sunt dreptaci.
Dar folosesc mouseul cu stanga.
Mananc cu stanga.
De scris, scriu cu dreaptalaughing
Am avut eu ambitia asta sa imi pot folosi ambele maini.
e cam imposibil sa ma joc jocurile cu stangalaughing
dar in rest. n-am treabahappy