| dulkika a întrebat:

Ce inseamna atunci cand la cineva din lista ta de mess scrie sub "Idle" si bulinita aceea e despartita?

Răspuns Câştigător
| DaNiElA_8352 a răspuns:

Adica nu esti la calculator de cate minute scrie la idle
daca vrei sa ti arate Idle trebuie sa setezi uh ceva
de acolo de sus de la messengers
la preferences
dupa la privacy
si scrie undeva idle
si e ceva cu minutes prin dreapta
si dp nu mai pui mana pe mouse
s iti apare idle de cate minute nu ai mai pus mana pe el
astept funda

9 răspunsuri:
| cosmina05 a răspuns:

Adica nu e la calculator. bulinuta e un ceas de fapt.arata de cat timp persoana respectiva nu e la calculator.idle apare daca nu misti mouse-ul pe o durata de timp. sper ca am fost destul de explicita.

| borla a răspuns:

Inseamna ca aceea persoana nu este la calculator. adica nu ia mai scris nimanui timp de: si scrie acolo idle for: 5mins de ex.

| yaVanilla a răspuns:

Idle - inactiv
adica persoana respectiva nu este la pc
si pc`ul lui a intrat in Stand By.

| alin a răspuns:

Inseamna ca nu-i la calculator...happy

| relaxx a răspuns:

Ca nu e la comphappy...plecat

| Bublles a răspuns:

Insemna Ca nu a vorbit de ceva timp si acolo iti apare decat timp nu a mai vorbit

| Cjay a răspuns:

Cand scrie idle inseamna ca nu e la calc de ceva timp si arata si timpul de cand i se pune idle'u

| mistakeofyourlife a răspuns:

Inseamna ca nu a folosit calculator de nu stiu cate minute. [trebuie sa scrie si cate minute daca dai click pe avatarul sau]. big grin

| SummertimeSadness a răspuns:

Adica a dat x la mesenger si nul mai are jos pe bara, dar el e logat defapt.Si cand va da dublu click pe casuta messenger ii va disparea idle