| Anonimul3315 a întrebat:

Uneori cand intru pe mess la unii din lista mea le arata la status,, Idle" ce inseamna?

1 răspuns:
| Eternitas a răspuns:

Idle= inactiv, adică acea persoană nu se află la pc. Dacă doreşti să ai şi tu idle uite cum să procedezi: Te duci la Messenger, la Privacy Options apoi la Privacy, după When I sign into Yahoo Messenger, mai jos, este Idle status unde scrie mai jos "Show me as "Idle" if don't use the computer for... minutes " şi unde este cifra aceea tu pune 1, adică atunci când nu o să fii la pc 1 minut o să-ţi apară şi ţie idle, dar ca să îţi apară idle, tu trebuie să nu atingi nici mouse-ul şi nici vreo tastă! iar finalizarea se face prin Apply şi apoi ok.
Bye!