| YONTU a întrebat:

Ce inseamna "Idle" pe mess ca nu stiu?crying

Răspuns Câştigător
| đɾεαmεɾ a răspuns:

Inseamna ca persoana respectiva nu se afla la calculator de un anumit timp! Sper ca te-am ajutat!

16 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Ce inseamna si oriunde altundevahappy

| YONTU explică (pentru unknownn):

N-am inteles ce-ai specificat... straight face

| unknownn a răspuns (pentru YONTU):

Ma referam la faptul ca "idle" nu e doar pe mess, ci ca este un cuvant din limba engleza, deci intrebarea este formulata gresit.

| Sara2 a răspuns:

Inseamna ca acea persoana nu este la calculator, apare si timpul acolo exemplu: "idle 8 minute" nu e de 8 minute la pc

| XpLoD_6585 a răspuns:

Daca esti plecat mai mult timp de la pc apare Idle la status..in setari la mess poti pune dupa cate minute sa apara Idle la status.

| MirelaC a răspuns:

Ca n-ai folosit messul, ai fost inactiv pentru o perioada de timp

| coMpLeT a răspuns:

Idle inseamna inactiv.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut. IDLE pe Yahoo inseamna ca persoana logata pe Mess nu a mai atins calculatorul de un anumit timp. nu se poate pune de persoane, se pune automat. funda?

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

De exemplu daca vezi la cineva "Idle 5 Minute" inseamna ca de 5 minute nu s-a mai atins de Messenger si a facut altceva, poate a plecat de la pc, poate joaca un joc etc.

| YONTU explică:

Aaaa

| shmata a răspuns:

Inseamna "repaus" in limba engleza si se refera la timpul in care persoana respectiva nu este la pc.

| XperimentX a răspuns:

Cauta la Google Traducere funda

| Mysteriouss a răspuns:

Inactiv.

| deny_1602 a răspuns:

Idle inseamna ca acea persoana lipseste de la calculator si nu foloseste calculatorul de o durata de timp

| Kattalutza99 a răspuns:

Cand nu esti la pc si nu il folosesti dupa un anumit timp iti apare la messenger la status idle.

| Diianna9 a răspuns:

Idle pe messenger inseamna ca nu esti la calculator, dar in limba engleza daca ai traduce idle - inactiv, nefolositor, lenes. happy
Sper ca te-am ajutat >:d<

P.S - o fundita puppy dog eyes :*!