| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna atunci cand visezi ca te-ai casatorit( nu in rochie de mireasa ci doar ca te-ai casatorit)...repet am doar 14 ani... ce ar putea sa insemne asta?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Cind visezi ca te-ai casatorit=asumare de noi responsabilitati, cooperare, colaborare, noi relatii, implicare, angajare in noi proiecte(cind nu esti casatorita)=dorinta de implinire, de realizare, dorinta de a-ti asuma responsabilitati, teama de singuratate, si dorinta de maturizare.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimic, desigur. Visezi fiindca te tot gandesti la asta. Nu inseamna absolut nimic, nu mai fi obsedata de visul asta.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu inseama nimic.winking Este doar un vis.happy

| Mo a răspuns:

Si eu visez lucruri ciudate! Am visat si eu ca ma marit dar nu ma gandesc chiar asa la ele! Nu te mai gandi...chiar nu ai alte lucuri mai bune de facut?
pa

| andi a răspuns:

Interesante vise ai, chiar nu stiu ce ar putea sa insemne...ai tras un loz? poate iese castigator, daca tot nu te mariti la 14 ani, poate o sa ai noroc la bani... un raspuns venit dintr-un cap sec...vid absolut... e chiar nu stiu, cred ca te uiti prea mult la TELENOVELE

assiris
| assiris a răspuns:

Te gandesti prea mult la orice altceva decit perfectionarea ta pentru viata. Nu inseamna nimic. Si eu cind eram ca tine visam sa fiu pilot, visam ca zbor etc. si am ajuns informatician.

| mioara a răspuns:

Nu e bine nici in gluma sa te gandesti la el[ar putea ramane vaduva]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SI FAZA E CA AM VISAT DE 2 ORI CHESTIA ASTA.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga Paula,
Visele sunt reflectari nocturne ale subconstientului fiecarei persoane. In timpul somnului, atunci cand doar inima si creierul nu se odihnesc, uneori apar vise alb-negru, alteori vise colorate, alteori este un somn fara vise (cel de bebelus). Visele nu reprezinta ceva ce se va intampla, ci reprezinta ceea ce s-a intamplat candva intr-o alta viata, o reminiscenta ce a ramas in subconstient, un sentiment, o senzatie care a avut un efect foarte puternic asupra persoanei respective intr-o viata anterioara, chiar daca visezi ca te-ai casatorit si ai o viata moderna (in acceptiunea actuala).
Nu stiu daca ai observat ca, atunci cand intalnesti pe cineva pentru prima data, ai impresia de deja' vu, adica stii ca o cunosti de undeva dar nu stii de unde... Impresia de deja' vu se poate intalni si atunci cand mergi pentru prima data intr-un anumit loc... padure, lac, munte, etc.
Nu te speria... Te vei casatori la momentul potrivit cu persoana potrivita.
Ve avea si alte vise, de unele iti vei aminti dimineata, de altele nu.
Sper ca am reusit putin sa te ajut sa intelegi acest proces care, repet, nu depinde de noi, ci de ceea ce a memorat subconstientul fiecaruia in decursul timpului vietilor anterioare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt vise...nu inseamna nimicwinkinghappy