| 5SOS a întrebat:

Ce inseamna Bacalureat? Cel care da primul un raspuns corect primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Kitty_7752 a răspuns:

Pai bacul este un examen general pentru absolventii liceului iar daca il iei ai posibilitatea sa te inscri la o facultate! Fara bac nu faci nimic! Sper ca te-am ajutat happy

Fundita?batting eyelashes

4 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Bacalaureat-ul este un examen care se dă la sfârșitul liceului.
Fără acest examen, Bacalaureatul, nu poți urma o facultate.

Sper că te-am ajutat!
Numai bine!

| DeepEyesClaudia a răspuns:

Examen de maturitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bacalaureatul este un examen sustinut la sfarsitul liceului.

| cosmin9407 a răspuns:

BACALAUREÁT, -Ă, bacalaureaţi, -te, subst. 1. S.n. Examen general pentru absolvenţii liceului, a cărui promovare dă dreptul la înscrierea într-o instituţie de învăţământ superior. ♢ Titlu obţinut în urma acestui examen. 2. S.m. şi f. Persoană care a promovat examenul de bacalaureat (1). [Pr.: -l-au-re-at] – Din fr. baccalauréat.