| diana_6879 a întrebat:

Ce inseamna cand la sfarsit dupa ce ai scris ceva pui un PS ce inseamna PS? fundoaie

Răspuns Câştigător
| soraluisatan a răspuns:

Ps inseamna post scriptum.adica mai adaugi ceva ce ''ai uitat''.

7 răspunsuri:
| Eaaa_4667 a răspuns:

Buna! PS inseamna... Ps= pe scurt. ex: Ps: Esti dragutahappy

| Cata_8193 a răspuns:

Post scriptum, pe scurt, apropo. De obicei se pune la sfarsitul unui "text" cand ai uitat de adaugat ceva. Funda?

| KaRioKa a răspuns:

Este un indiciu!kiss funda?

| Elly_8212 a răspuns:

PS= post scriptum

dupa ce ai scris scrisoarea si ti-ai scris si numele la final, dar ai uitat sa-i zici ceva persoanei respective pui "PS" si scrii. big grin

| Loryyyyyyyy a răspuns:

PS=pe scurt

| xSorinaa a răspuns:

Inseamna ceva foarte important (post scripture). ceva ce trebuie neaparat sa citesti. fundita?

| Alexa835377 a răspuns:

PS=Post scriptum
PS=Pe scurt happy