| Missin`you` a întrebat:

Ce inseamna cand visezi o persoana care este vie, moarta?worried

17 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

Sunt doar vise, nu esti vreo vrajitoare care sa prezici prin visul tau ca va muri persoana respectiva, nu te mai gandi la acel vis ca sa stai cu fricahappy.

| User a răspuns:

Un vis e un vis. nu inseamna ceva anumeoh go on

| デイダラくん a răspuns:

Inseamna ca te-ai gandit la persoana aia si te-ai uitat noaptea la un film horror

google.ro -> dictioanr de visewinking

| Bacemi a răspuns:

Inseamna ca pur si simplu mintea ia o ia razna. Pur si simplu iti imaginezi scenarii in inconstient. Nu iti fa griji. Pur si simplu te-ai gandit mult la aceea persoana, poate iti e draga si iti e teama sa nu o pierzi.

| oareux a răspuns:

De obicei cand visezi o persoana de rau. e binelaughing cica i`a murit moartea e bine stai linistita

| madycoco a răspuns:

I-a murit moartea big grin.

| Allegria a răspuns:

Daca e sa luam asa "din batrani"eu stiu ca inseamna ca ii "moare"moartea laughing

| adydassler a răspuns:

Nu stiu poate ca vei trai mai mult... da iti zic eu sa nu crezi in vise ca sunt doar vise

| AnaisC a răspuns:

De obicei visele sunt invers, dar conteaza si partea din noapte in care visezi, daca visezi noaptea tarziu inseamna ca se va intampla, daca visezi, dimineata inseamna ca nu se va intampla.

| insomnia a răspuns:

Eu stiam ca acelei persoane ii moare moartea. Deci nu o sa moara prea curand happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei in realitate se intampla invers decat in vis, daca l-ai visat mort se casatoreste, daca ai visat ca se casatoreste inseamna ca o sa moara sau ca o sa aiba probleme; se mai spune ca ii moare moartea., sunt mai multe preziceri dar nu le lua in seama.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu -ti fa griji nu e nimic inseamna ca va trai mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca. i moare moartea in visul tau si ca ea traieste mult si bla bla bla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e vie atunci inseamna ca vei avea intamplari fericite sau nu (depinde daca visul era frumos sau cosmar) iar daca pers era moarta si ti-era draga inseamna ca ti-e dor de ea, nu tot timpul visele inseamna lucruri relebig grinhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca visezi o persoana vie ca moare, inseamna ca iti este ruda si acea persoana va traii mai mult... dar fara frica ca nu patesti nimichappy

| dany1610 a răspuns:

Sincer eu am tinut la o persoana foarte mult ce acum ii in ceruri, chiar imi doream sa fiu langa ea, am fost mia demult si un timp am rupt legatura...si anul trecut o murit,si pot zice ca si acum ma mai gandesc la ea mult,si aseara am visato ca ma saruta, ce sa fie oare, din cauza ca mi dor de ea? sau o fi altceva happy?