| MeAndMe1000 a întrebat:

Ce inseamna cand visezi gaina moarta?

10 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ai zarit un cocalar (mancatori de gaini moarte).

| MMihai a răspuns:

Nimic, sunt vise care nu au nici o treabă, cu nici o realitate!

| DianaScorpio a răspuns:

Intra aici http://www.cevisez.ro/ si cauta la litera corespunzatoare.

| Hăgiul a răspuns:

Gaina moarta inseamna ca nu vei mai avea nevasta sau ca banii vor pleca din viata ta. de asemenea gaina moarta poate insemna fericire fiindca se baga in ciorba si pe urma in budihanu` tau.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ca ti-a murit gaina.

| JusTMeEmmY a răspuns:

Gaina-daca o vezi, inseamna veste buna; daca e fara pui, e semn de intristare adanca; daca e cu pui, vei primi o veste buna, vei avea parte de
copii multi sau un noroc da peste tine; daca o vezi ouand, e semn rau caci
vei avea neintelegeri cu partenerii de afaceri; daca sunt mau multe,
mergand prin curte, e semn ca vei avea un nou mostenitor
Sursa:http://www.scribd.com/doc/6525655/Dictionar-de-Vise

| Lace a răspuns:

Ai taiat prea multe gaini si acum ai cosmaruri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de a-mi da cu parerea as vrea sa te intreb cum in general te uiti tu la gaini. Ce simti cand le privesti? Iti plac, nu-ti plac, te enerveaza, le admiri, le privesti ca pe mancare sau le vezi ca simple pasari victimizate excesiv de rasa umana?

| availablehandyman a răspuns:

Inseamna ca iti moare cocosu! laughing

| dermetzgermeister a răspuns:

Inseamna ca visezi o gaina moarta.