| biancabellaa a întrebat:

Ce inseamna cand visezi o ruda moarta?

Răspuns Câştigător
| Miina a răspuns:

Daca ruda respectiva a murit, inseamna ca trebuie sa dai pomana.
Dar daca e vie, inseamna ca i-a murit moartea si nu mai moare.:d

2 răspunsuri:
| frumusikgirl1 a răspuns:

Ca trebuie sa dai de impartit:p

| Miina a răspuns (pentru frumusikgirl1):

Daca ruda respectiva a murit, inseamna ca trebuie sa dai pomana.
Dar daca e vie, inseamna ca i-a murit moartea si nu mai moare.:d

| Anna_9600 a răspuns:

Pai daca iti zice ceva de un aliment, sau un obiect vestimentar sau orice altceva, in vis, se zice ca te cauta ca nu i-ai dat acel ceva de pomana sau i-a placut mult cat a fost in viata ceea ce-ti cere.
Ca de exemplu unei vecine, cand a fost gravida i-a cerut unchiul ei care a murit, in vis, o papusica blonda cu ochii albastri, asa urma sa fie fetita ei. pe care a pierdut-o.