| aaaa12345 a întrebat:

Ce inseamna cand visezi o persoana moarta?

Răspuns Câştigător
| mysterious a răspuns:

1.Imaginea unor oameni din trecutul nostru care au murit indica de obicei sentimentele puternice pe care le'am avut pentru. acestia, fie ele de natura pozitiva sau negativa.Este posibil sa mai pastram in noi sentimente reprimate de furie sau de vinovatie si singura modalitate de a le face fata este aceea oferita de secventele onirice.
2. Un vis despre oameni morti poate sugera legatura spirituala ca stramosii nostri de mult uitati.
Sper ca ti'am fost de ajutor.

2 răspunsuri:
| cristianorudi7 a răspuns:

Inseamna ca ai visat o persoana moarta

| Irinna a răspuns:

Ca i-a murit moartea acelei persoane!(deci mai are de trait)
Eu asta stiu ca inseamna thinking