| Missin`you` a întrebat:

Ce inseamna cand visezi o persoana vie, moarta?

Răspuns Câştigător
| Clauditza a răspuns:

I-A murit moartea

4 răspunsuri:
| roox a răspuns:

Nimicthinking

| Nimeni a răspuns:

Http://e-castig.com/index.php?r=4mz0 aici pentru mai multe detalii.

| tim a răspuns:

Daca e bolnava, atunci creierul tau creeaza in vis automat imaginea viitorului acelei persoane, sau un posibil viitor, care ar putea fi schimbat avand in vedere ca il stii.Bine,viitor insemnand peste 1zi, o saptamana, o luna, un an, sau mai mult.

| Mihaiii a răspuns:

Când visezi o persoană vie, moartă, inseamnă ca acea persoană mai are mult de stat pe pămant! Adică va avea o viață lungă. Dar acum depinde si în ce context o vizezi! De cele mai mute ori este cum am zis mai sus, dar sunt multe semnificații... dacă a aparut moartă pur si simplu, dacă ai vazut chipul cadavrului, dacă ai văzut cum a murit... Eu mi-am luat cartea TOTUL DESPRE VISE ȘI SUPERSTIȚII, cu doar 5 lei, și imi este foarte utilă!