| TheJokkerYou a întrebat:

Ce inseamna compatibilitate foarte buna pe plan spiritual? Vreau sa imi spuneti concret.

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

E destul de greu de definit, dar un alt fel de a o spune ar fi "a fi pe aceeasi lungime de unda" si a simti ca esti compatibil cu persoana respectiva la un nivel mai inalt decat cel referitor la preferintele comune pentru aceleasi lucruri, activitati etc. Cred ca o expresie echivalenta ar fi "a fi facuti unul pentru celalalt".

2 răspunsuri:
| CaroleVoicu a răspuns:

Inseamna sa nu mai citesti horoscopul si sa afli daca tu te potrivesti intr-adevar cu persoana pe care o placi.

| ElenaSA a răspuns:

Depinde ce intelegi "din punct de vedere spiritual" Poate fi o potrivire sufleteasca.E ca si cand ati comunica din priviri fara cuvinte.