| andreea_7833 a întrebat:

Ce inseamna creatie, a crea, creator, creativitate? Va rog ajutati-ma! Insa nu vreau dex sau definitii fixe.Propria parere, formulati ceva cu cuvintele voastre va rog mult ajutati-ma dau funda!

Răspuns Câştigător
| brokenkid a răspuns:

Creatie- un lucru maret pe care putin il pot fauri, si multi se pot bucura de el.A creea-este o putere, un dar care il dobandesti prin talent si multa munca.Creator-daca ai ajuns deja la aceasta etapa, esti chiar foarte bun amice, sa fi creator a unui lucru inedit, e o placare sufleteasca cat si trupeasca{daca creatia are succes} creativitate- ASTA nu vine niciodata cand te astepti, de fiecare data vine pe neasteptate ca de ex: poti sa te gandesti o ora cum va fi urmatorul vers al poeziei si tot nu afli, in loc sa stai linistit sa citesti si sa astepti doar sa apara:X TOT CE AM SCRIS E DE LA MINE>:d< BAFTA:d:*

1 răspuns:
| AnneMarri a răspuns:

creatie - ceva de ce tu nu ai parte
a crea - altceva de ce tu nu ai parte
creator - ceva ce tu nu esti
creativitate - ceva ce tu clar nu ai