| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cuvintele: masochist, plagiatoare si martalog?big grin

Răspuns Câştigător
| anonimaa a răspuns:

Plagiatoare=copiatoare
martalog=prost, slabanog, incompetent
masochist= Persoană care practică masochismul.
fundita?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cauta si tu in dictionar.

| mikkhhell a răspuns:

Masochist inseamna: care apartine masochismului; privitor la masochism sau cel care practica masochismul [masochismul este perversiunea sexuala caracterizată prin apariția plăcerii sexuale numai în urma producerii unei dureri fizice; perversiune sexuală constând în a căuta plăcerea în suferințe fizice și morale produse de partener sau atitudine a cuiva care găsește satisfacție în propria-i suferință, decădere sau umilire]. Plagiatoare inseamna persoana care se ocupa cu plagiatul [ plagiatul este opera literară, artistică sau științifică a altcuiva, însușită (integral sau parțial) și prezentată drept creație personală]. Martalog are urmatoarele intelesuri: slujitor domnesc însărcinat cu paza granițelor și cu supravegherea punctelor vamale; marinar creștin de pe Dunăre; soldat creștin, mai ales grec, în slujba sultanului; grănicer; intendent; molâu, lent, greoi în mișcări.

| sίмρℓε☻кι∂a a răspuns:

~masochist=persoana care are sange rece, ii place sa taie, etC...~
~plagiatoare=una care copie tot ce vede[aproape]~
~mertalog=unu` care se crede smecher da`i un fff mare papagal~
~FunditSa?~

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plagiatoare = copiatoare, xerox!