| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna daca ii spui unei fete ca ii draguta?, ca ii mai putin decat frumoasa

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Draguta inseamna in ochii mei ceva mai mult decat frumoasa. Adica frumoasa nu doar fizic. Adica placuta prin tot ce exprima, atat ca fizic dar si ca personalitate.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Draguta inseamna cate putin din:frumoasa, haioasa, simpatica, de gashca...

| Vizitiul a răspuns:

Cert e ca-ti place! Restul sunt superficialitati, fiecare interpreteaza cum doreste.

| ReadyToHelp a răspuns:

Eu consider ca cind zici draguta este un cuvint care dovedeste ca e mai mult decit frumoasa

| Aicilef a răspuns:

Am auzit ca draguta inseamna mai mult decat frumoasa

| Foxy_3377 a răspuns:

Orice fata vrea sa se simta frumoasa si apreciata de toti cei din jur.
Depinde de caracteru' fiecareia. Pentru unele fete este de ajuns sa ii spui ca este draguta
Dar unele vor sa auda ca sunt frumoase... sau mai mult decat frumoase tongue
Depinde de la fata la fata happy

| Gabi1335 a răspuns:

Da din cate stiu dar nu sunt sigur

| jorry4 a răspuns:

Draguta poate sa insemne ca nu e extrem de frumoasa dar e placuta sentimental si la fizic