| malynutzaa a întrebat:

Ce inseamna fundita?/

11 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! :*
Fundita asta nu este altceva decat o recunoastere simbolica a ajutorului oferit de cel mai bun raspuns pe care l-ai primit. Asadar, atunci cand pui o intrebare si se aduna un numar suficient de raspunsuri, poti sa-l recompensezi pe cel care consideri ca te-a ajutat cel mai bine, facand click pe fundita gri din partea dreapta a fiecarui raspuns.
Bafta! :* >big grin

| doar.pt.voi. a răspuns:

Bună.
Fundiță-răspuns câștigător.
Dai fundiță la răspunsul pe care îl consideri bun, folositor, inteligent, ca un fel de mulțumesc.
Fundița îți aduce 100 de puncte.

Toate cele bune!happy

| TeooTeo a răspuns:

Adica sa declari un raspuns din mai multte raspunsuri love struck
succesc
fudita?

| paupaulapaulina a răspuns:

Cand tu pui o intrebare in partea dreapta a raspunsului iti apare o funditi transparenta...
Ei bine la fiecare in rand e asa, dupa ce citesti raspunsurile si decizi ca unul dintre ele este cel mai bun ii acorzi funda adica dai click pe funda si o sa te intrebe : " Sigur vrei sa declari raspunsul castigator " sau ceva de genuwinking Daca e bun il declari raspunsul castigator, moment in care in dreapta raspunsului o sa apara funditawinking

Succeswinking

Poate faci practica pe mine si imi dai mie fundita laughing

PwP love struck kiss

| oOoLadyMoOo a răspuns:

Pai, aici pe TPU. fundita de ofera unui raspuns care te-a ajutat cel mai mult. intelegi.
Prin acea fundita declari acel raspuns " castigator" adica cel mai bun si mai folositor raspuns :X

| FlashXLight a răspuns:

Fundiţa o dai cuiva atunci când consideri că raspunsul dat de acea persoană te ajuta cel mai mult sau este cel mai bun şi corect. În dreapta oricărui răspuns apare un semn ca o fundă, dar gri, mai şters. Dacă treci cu mouse+ul pe deasupra acesteia se face mai portocalie. Dacă dai click, vei fi întrebat de către site " Esti sigur ca vrei sa declari raspunsul ca fiind castigator? " iar tu poţi alege Da sau Nu. Dacă ai apasat din greseala şi nu vrei asta, da click pe Nu, iar de vrei, apasă Da.
Mult succes şi sper că ţi+am fost de folos!

| LoOvE a răspuns:

De ce sa aleg un raspuns castigator pentru intrebarea pusa de mine?
Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 10 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit happy

| LoOvE a răspuns:

Fundita este o recompensare, atunci cand u ai dat un raspuns folositor.In plus aceasta iti aduce in "pusculita cu puncte" icna 10 puncte.

| Rucky a răspuns:

Atunci cand pui o intrebare si cineva iti raspunde si tie iti foloseste raspunsul dat de acea persoana, drept rasplata ii dai o fundita :*
Sper ca te am ajutat. >big grin

| H4cK3r a răspuns:

Ce le promiti fraierilor ca sa raspunda mai repede.

| cici_7887 a răspuns:

Fundita inseamna un premiu pentru cel mai bun raspuns. Se gaseste in partea dreapta, sub forma gri. Apesi pe ea si ai dat fundita la cel nau bun raspuns. Cu cat ai mai multe fundite si raspunsurile sunt concrete si intelese, scrie corect gramatical poti fi expert.