| alexutza222 a întrebat:

Ce inseamna "menaje a trois" nu radeti dar eu nu stiu(funda)

Răspuns Câştigător
| Kira9747 a răspuns:

Ménage à trois este termenul frantuzesc care descrie o relatie sau un aranjament domestic intre trei indivizi, de obicei un cuplu (casatorit [sau nu]) si un alt iubit (in sensul de amant), care au o relatie sexuala care poate sau nu sa includa acte sexuale intre fiecare.
Foarte multe lucruri despre acest subiect gasesti aici:
http://www.darkq.net/romanian-gay/sexul-impartit-sau-menage-a-trois/

8 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Inseamna dragoste in 3... cel putin asa stiu eu tongue

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Inseamna o relatie formata din 3 persoanehappy
funditabatting eyelashes

| Ana a răspuns:

Sex in 3

| DragonFLoW a răspuns:

Cam asa ceva.

Ménage à trois is a French term which originally described a domestic arrangement in which three people having sexual relations occupy the same household – the phrase literally translates as "household of three". In contemporary usage, the meaning of the term has been extended to mean any living relationship between three people, whether or not sex is involved, but because it has also been extended to refer to the actual sexual act between three people, otherwise known as a threesome, the term retains its suggestive quality.

Daca nu intelegi - pe scurt 3 oameni intretinand relatii sexuale intr-o casa, dar in timp intelesul expresiei a devenit - relatie in 3 presupunand sau nu sex, dar cel mai des se refera la sex in 3.

| Kenny a răspuns:

Ahahaha. Nu rad de tine, dar intrebarea asta imi aminteste de o faza la romana, zicea profa ceva de neologisme (sau cuvinte preluate din alta limba) ca de exemplu "OK", si zice unul de "menage a trois", da' nici ala saracu' nu stia ce inseamna. laughing
Bineinteles ca din clasa aia vai de soarta ei, mai mult de 2-3 nu s-au prins. laughing
Oricum, raspunsul ti-a fost dat: inseamna sex in 3.

| Sapphire a răspuns:

Sex in 3.

| Gabitza a răspuns:

e din limba franceza aceasta expresie si inseamna sex in 3! happy

| MissBlack a răspuns:

"menaje a trois" inseamna sex in 3