| allynna17allynna a întrebat:

Ce inseamna pentru tine voluntariat? sa fii voluntar? funditSa; x

Răspuns Câştigător
| Adrian_5136 a răspuns:

Sa dai o mana de ajutor fara sa te roage cineva si fara sa astepti ceva in schimb in afara de o strangere de mana si un multumesc sincer

4 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

In DEX voluntar=Care acționează de bunăvoie, din proprie inițiativă, nesilit de nimeni, în mod conștient; (despre acțiuni) care se face de bunăvoie, fără constrângere.
Pentru mine a face volunatriat inseamna a ajuta din proprie initiativa si cu bucurie, nu sa merg doar pentru ca trebuie, iar in principiu sa fac acestea fara a dori ceva in schimb.

| LexieD a răspuns:

Sa ajuti oameniihappy

| LexieD a răspuns:

Sa ajuti oamenihappy

| dyanna_8752 a răspuns:

Sa te pui in situatia oamenilor nevoiasi, sa ii intelegi si sa ii ajuti, prin voluntariat putem schimba lumea in mai bine love struck