| ana_8023 a întrebat:

Ce inseamna sa tunezi o masina? funda pentru cine explica mai detaliat

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Modifici multe piese la masina, atat mecanice cat si de caroserie inclusiv tapiteria, jantele. Se adauga mai multi cai putere, se modeleaza caroseria la gustul clientului, se pun alte faruri la masina, se schimba jantele, se vopseste masina cu o culoare diferita, se pune un tribal daca vrea clientul, luminile de neon care se pun jos etc. Uite aici o masina tunata:http://www.google.es/......tp?/imgres

| User a răspuns:

Inseamna ca o scoti afara din garaj cand e furtuna. O tuna de o ia mama dracu...

Pai. ce sa insemne? Nu stiu sa explic. Masina tunata = masina modificata, adica i s-au adus imbunatatiri, atat la partea "interioara", sa zic asa, cat si la design.

| virus5381 a răspuns:

Poi cand ii futuna afara o pui sa trosneasca un fulger in masina. dupa ce fulgerul a trsonit in masina poti considera masina o masina tunata. Asta este o metode de tunare a doua metoda este sa iti umpli masina cu tot felul de acesorii gen vopsea etrema boxe de 100000000000000000000000 W Faruri Xenon NOS neaoane etc.

| andrey23 a răspuns:

Sa faci modificari vizuale/mecanice, astfel incat masina rezultata sa nu mai fie la fel cu cea iesita de pe usa fabricii happy

| uǝʞɔıp a răspuns:

Cum se tuneaza o femeie, asa se tuneaza si o masina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica s-o vopsesti, sa-i pui abtibilduri si chesti din astea. Sa se auda motoru asa. tare si urat. chestii d'astea. fundita?

| Rasta a răspuns:

Adica sa-i pui ceva pe ea...schimbi motorul,interiorul si chiar si caroseria, poti sa o si vopsesti si sa ii pui si un desen, pe scurt iti modific masina!