| pitikaaaa a întrebat:

Ce inseamna si ce semnifica "Alejandro"?

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Este echivalentul spaniol al francezului Alexandre, al englezului Alexander si al romanului Alexandru.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Un nume masculin in spaniola, echivalentul lui Alexandru al nostru!

| Ea12345 a răspuns:

E un nume... uitandu-ne la videoclipul lui Lady Gaga, cred ca'l gasim si pe mult,, cantatul" Alejandro.tongue

| George1510 a răspuns:

E un nume spaniol de barbat...Cred ca ti-a venit ideea cu aceasta intrebare de la piesa Lady Gaga - Alejandro nu? big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Petronela a răspuns:

Alejandro inseamna numele unui baiat:Alexandru

| SEAL a răspuns:

E un nume de baiat in spaniola Alexandru daca vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alejandro inseamna,, domnul meu din iad"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu consider in felul urmator... poate fi : un nume de baiat sau de la termenii latini in muzica : alejandro, moderatto, alegro. (Repede, mediu, incet) poate insemna si repede.depinde de ce vrea Gaga sa zica in melodiehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul lui lady gaga in loc sa zica satana a folosit numele alejandro