| movu a întrebat:

Ce intelegeti voi prin asta:m-am atasat de tine dar nu vreau sa ajung sa mai iubesc?

Răspuns Câştigător
| pitbull60 a răspuns:

Raspunsul e chiar in intrebare. El/ea depinde de cine ti-a spus asta... a trecut printr-o relatie care nu s-a terminat tocmai bine pentru respectiva(ul) in sensul ca a iubit mult.si a ajuns sa fie dezamagita, iar acu nu vrea sa accepte acest lucru si sufera in tacere cum se zice.de aia nu vrea sa mai treaca o data prin asa cva.ca sa nu puna "sare pe rana". iar de tine s-a atasat in sensul ca mai tot timpul cred ca vi-l petreceti impreuna. daca il/o iubesti atunci mai ai de lucrat putin pentru a o face, respectiv il face sa se indragosteasca de tine.

6 răspunsuri:
| davidthebest a răspuns:

Persoana respectiva a fost tradata in dragoste si ii este frica sa nu pateasca din nou asta daca va ajunge sa te iubeasca, si de asta refuza asta. tot ce trebuie sa faci e sa faci persoana respectiva sa aiba intrecere in tine si ca nu o vei deamagiwinking

| Madalichka a răspuns:

Eu cred ca persoana respectiva simte ca se indragosteste, dar de fiecare data cand s-a indragostit a suferit mult, iar acum singura arma este sa se minta pe sine.

| lolomiley28 a răspuns:

Amm s-a atasat de tine dar nu vrea sa te iubeasca ca sa nu suferiti? thinking laughing) pentru ca probabil a avut anumite antecedente...big grin?

| haiZI a răspuns:

Faci parte din viata mea dar nu vreau sa ajung sa sufar.pa

| Psihiatra a răspuns:

Adica tii la cineva, dar nu vrei sa ajungi sa-l iubesti.

| bianca a răspuns:

Exista 2 posibilitati:

1. ori a fost dezamagit in dragoste inaintea ta si acum ii e frica sa mai iubeasca
2. ori e o fraza tip de a da papucii fara sa para un nesimtit si sa pice si de victima.

acum tu il cunosti mai bine. tu sti despre ce e vorba.
daca e a doua varianta, nu merita!